Uwielbiam podróże, zarówno te bliskie, rowerowe poza miasto z moją rodziną, jak i dalsze wycieczki, na które najczęściej wybieramy się w okresie wakacyjnym. To cudowne uczucie, kiedy można poza miastem oderwać się od codziennej pracy i pooddychać świeżym powietrzem, nie zatrutym przez rury wydechowe samochodów. Możemy wtedy mile spędzić czas ciesząc się wzajemną bliskością, organizować wspólne zabawy, tropić ślady zwierzyny w lesie i urządzać z dziećmi podchody lub zawody.

Tak samo fantastycznie wspominamy wyjazdy wakacyjne, gdzie staramy się poznać i pokazać dzieciom elementy obcych kultur, egzotyczne miejsca i tubylczą kulturę. Ze wszystkich tym miejsc przywozimy tysiące zdjęć, aby później móc przywoływać wspomnienia i jeszcze raz poczuć tamte przygody.

Robimy sobie więc odbitki fotograficzne, które chowamy do albumów lub dajemy w prezencie dziadkom. Są one wspaniałą pamiątką, bo pobudzają w nas i w dzieciach wspomnienia, których nikt im nie zabierze. Robiąc tysiące odbitek, nie chciało nam się co chwilę jeździć do zakładu fotograficznego i dlatego kupiliśmy bardzo przydatny sprzęt, jakim jest drukarka fotograficzna. Teraz sami możemy drukować sobie odbitki fotograficzne, kiedy tylko chcemy i w każdej ilości. Okazało się bowiem, że papier do drukarki dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki temu drukarka fotograficzna zwróciła nam się w bardzo szybkim czasie.

Najciekawsze jest to, ze zaczęliśmy również świadczyć usługi fotograficzne, najpierw naszym znajomym, później również innym osobom, ogłaszając się na Internecie. Na początku było to naszym dodatkowym dochodem, ale kiedy udało nam się kupić papier do drukarki w bardzo korzystnej cenie, musieliśmy wykorzystać, ponad dwie tony, jakie mieliśmy na stanie. Zajęcie się drukiem odbitek fotograficznych stało się naszą pasją i całkiem dochodowym interesem.